28 Niedziela zwykła

13.10.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, w czasie którego wspomagamy modlitwą i ofiarą – fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszach św. młodzież naszej parafii zaprasza do kawiarenki znajdującej się w pomieszczeniach katechetycznych, w której można nabyć papieską kremówkę i napić się kawy we wspólnocie parafialnej.

2. Także dzisiaj - ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 20,00. W związku z tym, nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.15. Msza św. o godz. 17.00 odbędzie się jak zwykle w niedzielne popołudnie.

3. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się w sali katechetycznej spotkanie Bractwa Szkaplerza św. Również tego samego dnia, po Mszy św. wieczornej odbędzie się Krąg Biblijny. Zapraszamy więc zainteresowane osoby na te formacyjne spotkania.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie której czcimy naszych zmarłych. Stąd informujemy, że przyjmujemy już wypominki modlitewne za zmarłych: oktawalne, połączone ze Mszą św. oktawalną i modlitwą różańcową oraz roczne. Modlitwa za zmarłych to obok Mszy św. najpiękniejszy dla nich prezent z okazji święta zmarłych.

5. Za dwa tygodnie II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha. Z tej okazji odbędzie się w naszej świątyni - 27  października o godz. 18.00 – zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater w Częstochowie - koncert „Wszystko co Polskę stanowi”, poświęcony zbliżającej się beatyfikacji księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Złożą się na niego pieśni do poezji niedawno zmarłego znanego poety krakowskiego, publicysty, reżysera i wykładowcy akademickiego Tadeusza Szymy, którego brat Jan jest naszym parafianinem. Muzykę do tekstów poety napisał nasz organista Tomasz Łękawa, a wykonawcami będą: Katarzyna Suska – mezzosopran, Siergiej Wowkotrub – skrzypce i jego żona Olga – instrument klawiszowy. Już dzisiaj serdecznie na ten koncert zapraszamy!

6. Życzenia Bożej opieki ślemy dzisiaj: nauczycielom, pracownikom szkół, lekarzom, pielęgniarkom i salowym z racji ich patronalnego święta, solenizantom: Teresom, Jadwigom, Małgorzatom, Łukaszom, Janom, oraz naszym Jubilatom. Naszym Parafianom radosnego dnia i dobrego tygodnia.