28 Niedziela zwykła

14.10.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W tym Dniu, w którym szczególnie wspominamy św. Jana Pawła II, jego życie i dzieło, wspomagamy modlitwą i ofiarą – fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku, jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i naszej ojczyzny. To właśnie dzięki hojności i zaangażowaniu Polaków, fundacja może prowadzić swoją działalność stypendialną pośród utalentowanej, lecz niezamożnej młodzieży. Młodzież, która dzięki pomocy fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II. Po Mszach św. młodzież naszej parafii zaprasza do pomieszczeń katechetycznych, gdzie urządzono kawiarenkę, w której będzie można nabyć papieską kremówkę i napić się kawy we wspólnocie parafialnej.

2. W tym tygodniu z piątku na sobotę, przez całą dobę, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu częstochowskich Wspólnot dla Intronizacji NSPJ z udziałem naszych Parafian. Rozpocznie ją piątkowa Msza św. o godz. 18.00, a zakończy uroczyste sobotnie błogosławieństwo Najśw. Sakramentem przed godz. 18.00. Podczas adoracji, w sposób szczególny modlić się będziemy w intencjach osobistych, wynagradzając za nasze grzechy, w intencji Ojczyzny i dobre w niej rządy, o jedność Polaków i Europę wierną Chrystusowi i beatyfikację Sługi Bożej Rozalii Celakówny. Prosimy naszych wiernych o przybycie na adorację w następujących godzinach:

Godz. 21.00 - mieszkańcy ul. Armii Krajowej nr 51 i 53

Godz. 22.00 – ul. Traugutta, Teligi i Kisielewskiego, Mierosławskiego

Godz. 23.00 – ul. Poczty Gdańskiej

Godz. 24.00 – Msza św. o północy

Godz. 01.00 – ul. Obr. Westerplatte nr 29, 31, 33 i 35

Godz. 02.00 – ul. Poświatowskiej, Klemensiewicza, Kołakowskiego, Łódzka

Godz. 03.00 – ul. Obr. Westerplatte nr 7, 9, 11, 13. 15, 17

Godz. 04.00 – ul. Obr. Westerplatte nr 23. 25, 27

Godz. 05.00 – ul. PCK nr 2, 2a, 4, 6

Godz. 06.00 – ul. PCK nr 8, 10, 12, 14

Godz. 07.00 – ul. ks. Grochowskiego, Wiosenna, Brezy, Brzechwy

Godz. 08.00 – Msza św. z nabożeństwem różańcowym

Godz. 12.00 – Msza św. południowa

Godz. 17.40 – Nieszpory i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem

3. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00, młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. bp prof. Antoni Długosz. Próba obrzędu w sobotę o godz. 16.00, a po niej spowiedź św. dla kandydatów i świadków bierzmowania.

4. W ostatnim tygodniu ofiary na remont organów złożyli: państwo: Elżbieta i Tomasz Przygodowie, Barbara i Janusz Dudkowie, Krystyna i Mieczysław Świącikowie, Katarzyna i Artur Czarnotowie, Barbara i Jan Guzendowie, xxx i Jan Szymowie, panie: Irena Plaza, Wanda Szczepańczyk. W dwóch przypadkach ofiarodawcy prosili o anonimowość. Bóg zapłać Ofiarodawcom!

5. Życzenia Bożej opieki ślemy nauczycielom z racji ich święta, solenizantom: Teresom, Jadwigom, Małgorzatom, Łukaszom, Janom, Irenom oraz naszym Jubilatom.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Skorupski, lat 69, zamieszkały przy ul. Obr. Westerplatte nr 33, śp. Stefan Dobrosz, lat 89, zamieszkały przy ul. Brezy i śp. Franciszka Tałanda, lat 91, zamieszkała ul. Obr. Westerplatte nr 33. Pogrzeb Andrzeja odbył się w środę, a pogrzeby Stefana i Franciszki - wczoraj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!