Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20.05.2018 r.

1. Kościół wspomina dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego i na nowo przeżywa niezwykłe wydarzenie Pięćdziesiątnicy, które wyznacza początek jego powszechnej misji ewangelizacji. Dlatego wraz z całym Kościołem pragniemy na nowo prosić słowami św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. Dzisiaj o godz. 15.00 – nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończy się nabożeństwem majowym. Zapraszamy!

2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Zadbajmy, zatem, aby jutrzejszą obecnością na Mszy św. o godz. 8.00 lub 18.00 potwierdzić naszą wdzięczność za wstawiennictwo w naszych sprawach Matki Kościoła.

3. Za półtora tygodnia uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu we wszystkich parafiach wierni oddają zewnętrzną cześć Jezusowi Eucharystycznemu. Ulicami naszych miast i wiosek przejdą procesje do czterech ołtarzy, w których wezmą udział setki tysięcy katolików. To uzewnętrznienie naszej wiary przejawi się czynną obecnością na Mszy św. i procesji oraz przygotowaniem ołtarzy i dekoracją okien mieszkań emblematami eucharystycznymi. W naszej parafii Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 9.30 11.00 i 15.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 – wyruszy z kościoła procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz usytuowany będzie, podobnie jak w zeszłym roku, przy domu Obrońców Poczty Gdańskiej nr 14, naprzeciw wieżowca przy ulicy Obrońców Westerplatte nr 35. Następnie skręcimy w ulicę PCK, idąc wzdłuż szkoły i zatrzymamy się na skwerku przy wieżowcu na ulicy Obrońców Westerplatte nr 23. Tam będzie drugi ołtarz. Skierujemy się alejką wzdłuż między blokami, znajdującymi się przy ulicy Obrońców Westerplatte nr 17 i nr 25 i zatrzymamy przy końcu tej alei. Tutaj będzie trzeci ołtarz. Do czwartego ołtarza, który usytuowany będzie na placu przykościelnym, dojdziemy wewnętrzną ulicą Obrońców Westerplatte. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy przed kościołem ofiarę na kwiaty do czterech ołtarzy. Indywidualną ofiarę na kwiaty można złożyć u pana Kościelnego. W związku z uroczystością Bożego Ciała, zapraszam na zebranie, które odbędzie się jutro po nabożeństwie majowym: członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, przedstawicieli Koła Różańcowego, Bractw: Szkaplerza św., Miłosierdzia Bożego, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.

4. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową, w dniu 9 czerwca do sanktuariów Zagłębia i Śląska. Chętnych na nią bardzo serdecznie zapraszamy. Program pielgrzymki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

5. Solenizantom bieżącego tygodnia: Teodorom, Janom, Wiktorom, Helenom, Juliom, Emiliom, Iwonom, Joannom, Grzegorzom, Ewelinom, Filipom, Paulinom oraz Jubilatom życzymy Bożej Opieki, wstawiennictwa Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz zdrowia. Naszym Parafianom życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.