Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16.06.2019 r.

1. Bóg Jedyny w Trzech Osobach był od wieków z nami. Prawda ta była stopniowo ukazywana człowiekowi w historii zbawienia. Liturgia dzisiejszej uroczystości mówi nam o udziale Ojca, Syna i Ducha Świętego w Bożej ekonomii zbawienia, która została zapoczątkowana w nas od przyjęcia sakramentu chrztu świętego, który przyjęliśmy w imię Trójcy Przenajświętszej.

2. Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, zakończona nabożeństwem czerwcowym.

3. Dziś także, o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk ks. biskupa Antoniego Długosza sakrament bierzmowania.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Msze św. w tym dniu o godz. 8,00 9,30 11,00 oraz o godz. 15,00 połączona z procesją do czterech ołtarzy. Procesja rozpocznie się i zakończy w świątyni. Prosimy wiernych o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zachęcajmy się wzajemnie do licznego udziału w procesji. Starajmy się w tym dniu tak ustawić samochody, aby nie tarasowały dostępu do ołtarzy. Przypominamy, że w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, uczestnicząc pobożnie w procesji.

5. Z racji uroczystości Bożego Ciała zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały Pierwszą Komunię św. i rocznicę Pierwszej Komunii św. do asysty - dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia dekoracyjnych poduszek. Dziewczynki zapraszamy na próbę sypania kwiatków we wtorek, po Mszy św. wieczornej. Również prosimy o udział asysty różańcowej oraz panów do niesienia baldachimu.

6. Dzisiaj zbierana jest przed kościołem ofiara na kwiaty do czterech ołtarzy. Ofiarodawcom dziękujemy za to serdeczne wsparcie.

7. Ks. Tomasz obchodzi swoje imieniny w lipcu, w czasie wakacji letnich, dlatego zwyczajem lat poprzednich, w przyszłą niedzielę, o godz. 11.00 składać będziemy mu życzenia imieninowe. Zapraszamy!

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, a szczególnie: Alinom, Anetom, Albertom, Elżbietom, Alicjom, Paulinom, Tomaszom, a także Jubilatom, życzymy nieustającej Opieki Bożej, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych Patronów, a naszym wiernym wielkiego doświadczenia Chrystusa, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią. Uwielbiajmy Go za ten wielki dar. Życzymy miłej niedzieli i radosnego tygodnia, bogatego w Boże łaski.