Niedziela Palmowa

14.04.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dołączmy do tłumu witającego Zbawiciela. Niech nasza dzisiejsza radość, umocni wiarę i nadzieję. Niech skłoni do jeszcze lepszego przeżycia nadchodzących dni, w których upamiętnimy najważniejsze tajemnice wiary.

2. Dzisiaj ostatnie już Gorzkie Żale bez nauki pasyjnej o godz. 16,45, gdyż po nich Msza św. z odczytaniem Męki Pańskiej.

3. W Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,00. W Wielki Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 14,30 połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18,00. Po nim adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, która trwać będzie przez całą noc do Wigilii Paschalnej.

Pragniemy również nadmienić, że ofiary złożone do koszyczka przy adoracji krzyża w Wielki Piątek, są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielką Sobotę - Święcenie pokarmów, co godzinę, od godz. 09,00 do 15,00, dodatkowo o godz. 12.30. Od godz. 16,00 wznawiamy adorację grupową Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim, według następującego porządku: godz.

16,00 – Wspólnota Żywego Różańca;

17,00 – Bractwo Czcicieli Bożego Miłosierdzia i Domowy Kościół;

18,00 – Bractwo Szkaplerza Świętego i członkowie Rady Parafialnej;

19,00 – Ministranci i lektorzy;

20,00 – Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa;

Ceremonie Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej, rozpoczną się o godz. 21,00. Zapraszamy do licznego udziału w nich naszych wiernych oraz o przyniesienie ze sobą świec tzw. paschalików.

4. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli lub złożą dzisiaj ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz skarbonki jałmużny postnej. Jest to także wyrazem ich miłości do Jezusa Ukrzyżowanego.

5. Wychodząc dziś ze świątyni zajrzyjmy na kiermasz wielkanocnych wyrobów, które są dziełem osób niepełnosprawnych, uczestniczących w warsztatach terapii zajęciowej, prowadzonych przez Braci Szkolnych.

6. Solenizantom bieżącego tygodnia: Justynom, Damianom, Benedyktom, Robertom, Alicjom, Agnieszkom oraz Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa, wstawiennictwa Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz zdrowia. Naszym Parafianom i miłym Gościom błogosławionego Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!

7. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Ryszard Superson lat 69, zamieszkały przy ul. Obrońców Westerplatte nr 27; śp. Sergiusz Muzyka, lat 66, zamieszkały przy ul. Obrońców Westerplatte nr 15 i śp. Kazimierz Adamus, lat 71, zamieszkały przy ul. Obrońców Westerplatte nr 23. Pogrzeb Ryszarda odbył się w środę, Sergiusza w piątek, a Kazimierza odbędzie się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!