18 Niedziela zwykła

02.08.2020 r.

1. We wtorek wspominamy w liturgii patrona księży proboszczów – św. Jana Marię Vianneya, zmarłego w 1859 roku. Uczmy się od niego adoracji Najświętszego Sakramentu i prośmy, by wypraszał u Boga nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. W czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, które papież Kalikst III wprowadził, jako podziękowanie Panu Bogu za zwycięstwo oręża chrześcijańskiego nad Turkami pod Belgradem – 6 sierpnia 1456 roku. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź św. od godz. 17.15.

4. Ks. Andrzej Sewerynek - proboszcz parafii, w której znajduje się sanktuarium NMP Skarżyckiej, dziękuje Ofiarodawcom, którzy wsparli swym ofiarnym datkiem remont dachu świątyni.

5. Solenizantom nadchodzącego tygodnia: Gustawom, Karinom, Lidiom, Janom, Dominikom, Alfredom, Sławom, Jakubom, Kajetanom, oraz Jubilatom, życzymy nieustającej Opieki Bożej, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych Patronów. Wypoczywającym na wakacjach życzymy, by w miejscach przebywania szukali tego, co mądre i piękne, a nam tutaj zebranym miłej niedzieli i radosnego tygodnia, bogatego w Boże łaski. Szczęść Boże!

6. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: śp. Marianna Osowska, lat 87, zamieszkała przy ul. PCK nr 8. Jej pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!