Ogłoszenia duszpasterskie

1. W drugą niedzielę Adwentu przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Bezpośrednim do tych uroczystości przygotowaniem będą rekolekcje adwentowe, które w tym roku rozpoczną się w 3 Niedzielę Adwentu. Rekolekcje wygłosi – ks. prałat Marian Wojcieszak. Program rekolekcji został zamieszczony w najnowszym numerze „Siewców Wiary”. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Zamieściliśmy tamże oprócz programu rekolekcji adwentowych rozkład tegorocznych kolędy.

2. W pierwszy czwartek Godzina święta po Mszy św. rannej. W pierwszy piątek rano udamy się do chorych. Spowiadać będziemy w tym dniu od godz. 16.30 W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo pierwszo-sobotnie według rytu fatimskiego, a po nim Msza św. ku czci NMP.

3. Roraty z udziałem dzieci odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18,00. Dzieci prosimy, aby na Msze św. roratnie przynosiły wykonane przez siebie lampiony oraz wrzucały do ustawionego koszyczka serduszko ze swoim imieniem i nazwiskiem. Odbędzie się losowanie dziecka, które w tym dniu zaniesie do swego domu małego Jezuska.

4. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła, nabywać można świecę adwentową „Caritas”, którą zapalimy podczas wigilijnego posiłku. Cena małej świecy 7 zł., natomiast dużej 15 zł.

5. W piątek – 20 grudnia, udamy się do chorych, z wyjątkiem tych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Adresy chorych zainteresowanych wizytą kapłana, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Zapraszamy 8 grudnia na kiermasz przedświąteczny - wyrobów rękodzielniczych, wytworzonych podczas warsztatów terapii zajęciowej osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo, prowadzonych przez Braci Szkolnych. Nabywając proponowane produkty wspieramy działalność prowadzoną na rzecz osób niepełnosprawnych, dając im także satysfakcję z wykonywanej pracy. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalszą działalność placówki.

7. Solenizantom: Edmundom, Franciszkom, Barbarom, Krystianom, Sabinom, Krystynom, Mikołajom, Marcinom, Mariom, Wiesławom, Leokadiom, Danielom, Waldemarom, Aleksandrom, Dagmarom, Łucjom, Alfredom, Janom, oraz Jubilatom życzymy Bożej Opieki, wstawiennictwa Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz zdrowia. Naszym Parafianom błogosławionego przygotowania do świąt. Szczęść Boże!