32 Niedziela zwykła

10.11.2019 r.

1. Jutro przeżywać będziemy 101-szą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 10.00 odbędzie się Msza św. w intencji pomyślności naszej Ojczyzny i nas Polaków. Zapraszamy także na Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00.

2. W środę – 13 listopada, w naszej parafii odpust ku czci świętych Pierwszych Męczenników Polski. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi ks. biskup Antoni Długosz. Przybądźmy na tę parafialną uroczystość odpustową. W związku ze świętem naszej parafii – w poniedziałek, wtorek i środę, po Mszy św. o godz. 8.00 – okolicznościowe Triduum ku czci naszych świętych Patronów.

3. W czwartek, po mszy św. wieczornej spotkanie z ks. Pawłem młodzieży klas VII-mych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy!

4. Natomiast w sobotę, 16 listopada, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerza św. Zapraszamy!

5. Zachęcamy do nabycia naszego tygodnika „Niedziela”, w którym jest informacja o koncercie muzycznym poświęconym kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, odbytym w naszej parafii. Ponadto, jest wiele ciekawych artykułów, m.in. odpowiedź na pytanie, dlaczego walczy się dziś z katolickim duchowieństwem. Zachęcamy do lektury!

6. Na ekranach polskich kin można zobaczyć film "Nieplanowane" Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego niezwykłego filmu, promowania go w swoich rodzinach i środowiskach. „Nieplanowane” to historia Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej w USA. Po dziesięciu latach pracy, w wyniku braków personelu medycznego, została ona poproszona o pomoc i asystowanie przy aborcji. To wydarzenie sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię.

Dzieło opowiadające historię Johnson i odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką. Po raz pierwszy od wielu lat świadomość społeczna na temat aborcji oraz zmian w prawie uległa tak radykalnej przemianie. Od premiery 9 stanów w USA zmieniło prawo na bardziej chroniące życie, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o filmie, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że „Nieplanowane” to coś więcej niż film - to zjawisko kulturowe i społeczne. „Nieplanowane” to film, który naprawdę zmienia świadomość ludzi.

Patronat nad filmem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W akcję promocji filmu, obok organizacji pro-life, włączyło się wiele środowisk. Ten film naprawdę powinien zobaczyć każdy w Polsce! A szczególnie młodzież, której świadomość w tych tematach musi mieć dobre fundamenty.

7. Solenizantom bieżącego tygodnia: Leonom, Marcinom, Teodorom, Małgorzatom, Bartłomiejom, Renatom, Witoldom, Krystynom, Agatom, Stanisławom, Wawrzyńcom, Albertom, Edmundom, Gertrudom, oraz Jubilatom życzymy Bożej Opieki i wstawiennictwa Matki Najświętszej i Świętych Patronów. Naszym Parafianom i miłym Gościom radosnego przeżywania niedzieli, święta Niepodległości Polski i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

8. W ostatnim czasie odeszła do Pana: śp. Elżbieta Młynek, lat 70, zamieszkała przy ul. PCK nr 10. Jej pogrzeb odbył się we wtorek. Wieczny odpoczynek jej dać Panie!