24 Niedziela zwykła

15.09.2019 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 17,00.

2. Jutro, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30, w ramach Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego – spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

3. Także jutro, po Mszy św. wieczornej – comiesięczne spotkanie Bractwa Szkaplerza Św.

4. W środę dzień patronalny dzieci i młodzieży – święto św. Stanisława Kostki. Msza św. ku czci św. Patrona o godz. 18.00.

5. W sobotę święto Apostoła i Ewangelisty św. Mateusza.

6. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz katolickich uczelni naszej archidiecezji.

7. Parafia nasza pragnie uczcić zbliżającą się setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, dlatego organizuje w dniach od 17 do 22 lutego: krótką i w miarę tanią pielgrzymkę do Rzymu. Jej program jest dostępny na tablicy ogłoszeń, jak również można go otrzymać w zakrystii. Koszt wyjazdu: 1550 złotych plus 100 euro na wejściówki. Oprócz Rzymu pielgrzymi pod opieką ks. wikariusza Pawła zobaczą: Bratysławę, Wiedeń, Padwę, Asyż i Wenecję. Przyjmujemy zapisy, prosząc o zaliczkę w wysokości 300 złotych. Zapraszamy do wyjazdu zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli w Rzymie, a pragną tę podróż odbyć!

8. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia: Edytom, Robertom, Justynom, Stanisławom, Teodorom, Faustynom, Irenom, Mateuszom, oraz Jubilatom życzymy Bożej Opieki, zdrowia i ludzkiej życzliwości. Naszym drogim Parafianom i miłym Gościom radosnej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

9. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: śp. Zofia Piekacz, lat 95, zamieszkała przy ul. PCK 2a. Jej pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek jej dać Panie!