O parafii

Powołanie parafii: 05.05.1990 r. – biskup ordynariusz częstochowski dr Stanisław Nowak
Adres: ul. Obrońców Westerplatte 37
42-218   CZĘSTOCHOWA
tel. 34 322-71-10
dekanat: Podwyższenia Krzyża Św. w Częstochowie
region: Częstochowski
pow. grodzki, woj. śląskie
Mieszkańcy: 5000
Msza św: Niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00
Sobota - nieszpory 17.40, Msza św. niedzielna: 18.00
Dni powszednie: 8.00, 18.00
Proboszcz: Ks. prałat dr Stanisław Michał JASIONEK, ur. 06.04.1952 r. w Czeladzi, wyświęcony na kapłana 29.05.1977 r., wykładowca teologii moralnej na sekcji licencjackiej Uniwersytetu Jana Pawła II i pedagogiki w Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie, w parafii duszpasterzuje od 01.07. 2014 r.
Wikariusz: Ks. mgr Tomasz Adam CHUDY, ur. 15.12.1983 r. w Pajęcznie, wyświęcony na kapłana 30.05.2009 r., w parafii duszpasterzuje od 01.07.2014 r.

W parafii mieszka:

Kościół parafialny: 

Ks. kanonik Stanisław Henryk MATUSZCZYK, ur. 07.05.1936 r. w Kamieńsku, wyświęcony na kapłana 29.06.1960 r., emerytowany proboszcz parafii Dzietrzniki

p.w. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna Pierwszych Męczenników Polski

Odpust: 13 listopada
Doba Eucharystyczna: 22/23 sierpnia
Ulice należące do parafii:

Armii Krajowej (nry 51,53), Brezy, Brzechwy, Grochowskiego, Kisielewskiego, Klemensiewicza, Kołakowskiego, Łódzka (nry 208, 210, 212, 216/218, 222/248), Mierosławskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, Obrońców Westerplatte, PCK (numery parzyste), Poświatowskiej, Traugutta, Teligi, Wiosenna

Szkoła i Przedszkole na terenie parafii:

Szkoła Podstawowa Nr 31, ul. PCK 16, tel. 34 325-34-26

Miejskie Przedszkole nr 12, ul. PCK 18, tel. 34 325-43-38

Proboszczowie dotychczasowi:

ks. Andrzej Filipecki (1990-2014)
ks. Stanisław Jasionek (2014-

Księża pochodzący z tutejszej parafii:

 

 

 

Siostra zakonna pochodząca z parafii:

Organista:

Kościelny:

ks. Artur Sanecki SCJ (1991)
ks. Jacek Kopera OP (2005)
ks. Krzysztof Łęski (2007)

ks. Grzegorz Siwek OFM Conv. (2007)

Z terenu obecnej parafii, przed jej powstaniem pochodzą: ks. Robert Żwirek (1986); ks. Krzysztof Jacniacki (1987); ks. Paweł Sobuś (1992)

 

S. Danuta Kozieł - nazaretanka

mgr Tomasz Łękawa

Jan Rydz